Wizyta Premiera w Augustowie

Wizyta Premiera w Augustowie

Szef rządu, Mateusz Morawiecki od kilku dni odwiedza polskie miasta. W czwartek, 2 lipca, na Rynku Zygmunta Augusta spotkał się z samorządowcami i mieszkańcami powiatu augustowskiego.

Podczas spotkania w Augustowie Premier przekazał przedstawicielom władz powiatowych i gminnych promesy z dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Pieniądze te samorządy będą mogły wykorzystać np. na remonty dróg, czy niezbędne inwestycje.

Premier w swoim wystąpieniu przypomniał genezę powstania Kanału Augustowskiego i zwrócił uwagę na jego rolę w zachowaniu suwerenności Polski. Podkreślił, że ta dbałość o niezależność i siłę naszej gospodarki jest również dzisiaj wyrazem patriotyzmu.

Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania samorządowcom z powiatu augustowskiego promes na łączną kwotę ponad 11,5 mln zł. Najwyższe dofinansowanie otrzyma Miasto Augustów – ponad 6 mln zł. W ramach tego funduszu do Powiatu Augustowskiego trafi ok. 2,2 mln zł. Gminy: Augustów, Bargłów Kościelny, Lipsk, Nowinka, Płaska i Sztabin otrzymają po 500 tys. zł.

– Zarówno powiat, jak i wszystkie gminy otrzymają wsparcie ze strony rządu polskiego na inwestycje, po to, aby jak najszybciej wyjść z tej trudnej sytuacji, która nastąpiła w wyniku pandemii koronawirusa – powiedział premier. – Dziękuję, że dbacie o polskość, o naszą kulturę i tradycje. Właśnie taka powinna być Polska! Na tym fundamencie budujemy przyszłość dla kolejnych pokoleń, dodał.

W imieniu mieszkańców i władz samorządowych powiatu augustowskiego Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski podziękował za wsparcie z budżetu państwa, które pomoże zrealizować inwestycje ważne i potrzebne dla naszych społeczności.
Na zakończenie spotkania Premier zachęcił wszystkich do odwiedzenia pięknej Ziemi Augustowskiej.

Wizyta Premiera Morawieckiego w Augustowie w dn. 2 lipca 2020 r.Wizyta Premiera Morawieckiego w Augustowie w dn. 2 lipca 2020 r. Wizyta Premiera Morawieckiego w Augustowie w dn. 2 lipca 2020 r. Wizyta Premiera Morawieckiego w Augustowie w dn. 2 lipca 2020 r.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści