VIII Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Augustowskiego

10 maja na strzelnicy w Klonownicy odbyły się VIII Zawody Strzeleckie o puchar Starosty Augustowskiego z okazji 15 – lecia Placówki Straży Granicznej w Augustowie i 100 – lecia Korpusu Ochrony Pogranicza. Organizatorami imprezy byli: Powiat Augustowski, Placówka Straży Granicznej w Augustowie oraz Augustowski Klub Strzelecki „Krechowiak”.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedziały służby mundurowe, urzędy i zakłady pracy. Do rywalizacji stanęło 14 drużyn mieszanych, każdy zespół składał się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn.

Uczestnicy strzeleckich zmagań oddawali strzały z dwóch rodzajów broni: z pistoletu na odległość 15 metrów w pozycji stojącej i z karabinku sportowego na odległość 50 metrów w pozycji leżącej. Każdy miał możliwość oddania 5 strzałów próbnych oraz 10 punktowanych.

Pierwsze miejsce drużynowo zajęła Urząd Gminy Augustów, drugie – Urząd Skarbowy w Augustowie, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Firma Brunswick Marine in Poland Sp. z o.o. W kategorii służb mundurowych pierwsze miejsce zajął 14 Suwalski Pułk Przeciwpancerny, drugie – Nadleśnictwo Augustów, natomiast trzecie – Nadleśnictwo Szczebra.

Nagrody w imieniu Powiatu Augustowskiego wręczył Wojciech Jerzy Szczudło – Wicestarosta Augustowski.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

uczestnicy i goście podczas VII Zawodów Strzeleckich o Puchar Starosty Augustowskiego na strzelnicy w Klonownicy