Powiat Augustowski zwycięzcą Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów

Powiat Augustowski zwycięzcą Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów

Jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy. Powiat Augustowski zajął 1. miejsce w kategorii do 60 tys. mieszkańców, uzyskując honorowy tytuł „Dobry Polski Samorząd 2021”.

Ogólnopolski Ranking Powiatów jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. Uczestniczą w nim wszystkie powiaty z całej Polski. Udział jest bezpłatny. Oceniane są różne dziedziny działalności powiatów, zgrupowane w dziesięciu obszarach dotyczących m.in.: działań proinwestycyjnych i prorozwojowych, rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, przedsięwzięć edukacyjnych, społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego.

Powiat Augustowski uzyskał łącznie 56.720 punktów w rankingu za 2021 r., w 60 z 65 możliwych kategorii. Za tę wszechstronność realizowanych działań, Powiatowi Augustowskiemu został nadany tytuł: „Super Powiat 2021”. Przyznawany jest on jednostkom samorządu terytorialnego, które wykazały się największym procentowym udziałem realizacji zadań zawartych w rankingu. Jak określił to Związek Powiatów Polskich – jest to rodzaj uhonorowania „Mistrzów wśród samorządowych liderów”.

– Nikt nie ma monopolu na wygrywanie w Rankingu Powiatów. Każdy samorząd chce być wśród liderów. Tym bardziej cieszy to, że już szósty rok z rzędu eksperci Związku Powiatów Polskich docenili efekty działań na rzecz naszych mieszkańców i przyznali Powiatowi Augustowskiemu 1. miejsce w rankingu – mówi Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski. – Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pracują na rzecz rozwoju naszego Powiatu. Jest to nasz wspólny sukces. Zapewniam, że nie zwalniamy tempa i realizujemy kolejne przedsięwzięcia, odpowiadające potrzebom społeczności powiatowej, dodaje starosta.

Więcej informacji na temat laureatów konkursu – TUTAJ.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści