Mistrz Olimpijski w Augustowie

Mistrz Olimpijski w Augustowie

Wojciech Nowicki, który zdobył złoty medal w rzucie młotem na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio spotkał się z młodzieżą w augustowskiej Bursie Międzyszkolnej. Odwiedził zgrupowanie lekkoatletów z Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białymstoku oraz młodych adeptów piłki ręcznej z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” z Małkini Górnej.

Sylwetki Mistrza trenującego w klubie Podlasie Białystok nie trzeba było przedstawiać. Dla ponad 100 młodych sportowców była to doskonała okazja do zadania pytań, które już teraz, na progu ich karier sportowych zaczynają im się nasuwać.

Złoty Medalista z Tokio opowiadał o radzeniu sobie ze stresem, o presji, sposobach na dobrą koncentrację, ale również o wyborze dyscypliny sportu, o codziennych treningach i zamierzeniach na przyszłość.

Dla społeczności Bursy, w której letnie zgrupowania tych klubów to już tradycja trwająca od 20 lat, był to niebywały zaszczyt gościć tak wspaniałego sportowca.

Dobre, proste rady, które przekazał z pewnością zapadną młodzieży głęboko w serce.

Nasz podlaski Złoty Olimpijczyk to wspaniała, ciepła osoba, życząca wszystkim pomyślności w każdej dziedzinie życia i pracy jakiej się podejmują. Podkreślał, że aby dojść do sukcesów nie należy szukać żadnych wymówek, ale realizować to, co się założyło. Nie trzeba załamywać się chwilowymi porażkami, bo one miną. Nie wolno zaniedbywać treningu i jadąc na zawody nie warto liczyć na medal, ponieważ medali nie rozdają za sam przyjazd, ale na zawodach trzeba go „wypracować”.

Panie Wojciechu, życzymy jeszcze wielu sukcesów na zawodach w Polsce i na świecie. Dziękujemy za te chwile, podczas których ze wzruszeniem możemy wysłuchać „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dyrektor ZPM
Jarosław Kwiecień

Przekazanie gratulacji od J. Szlaszyńskiego – Starosty Augustowskiego, od lewej: J. Kwiecień – Dyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie, W. Nowicki – Mistrz Olimpijski
Przekazanie gratulacji od J. Szlaszyńskiego – Starosty Augustowskiego, od lewej: J. Kwiecień – Dyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie, W. Nowicki – Mistrz Olimpijski
Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści