Mikrodotacje do 5000 zł

Mikrodotacje do 5000 zł

Podlaskie młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą uzyskać mikrodotację w wysokości do 5000 zł w I Konkursie na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych, który realizowany jest w ramach objętej Patronatem Honorowym Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego inicjatywy Podlaskie Lokalnie. Operatorzy projektu: Fundacja Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” w Białymstoku zachęcają do składania wniosków.
Podlaskie Lokalnie – to uruchomiony w 2018 roku projekt Fundacji, który ma na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych. Aby to osiągnąć, Operatorzy planują zorganizowanie ośmiu konkursów regrantingowych do końca 2023 roku w łącznej kwocie ok. 1 200 000 zł dotyczących dwóch zakresów tematycznych:

  • Wsparcie Inicjatyw Lokalnych;
  • Rozwój Instytucjonalny Młodych Organizacji Pozarządowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom aktywnym społecznie mieszkańcom woj. podlaskiego, projekt Podlaskie Lokalnie przewiduje także szereg działań doradczych, szkoleniowych, animacyjnych i edukacyjnych, które pozwolą zainteresowanym skonsultować swoje pomysły i zasięgnąć merytorycznego wsparcia dotyczącego kwestii formalnych. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładkach strony internetowej projektu.

Wniosek należy złożyć w formie on-line przy pomocy Generatora Wniosków dostępnego na stronie www.podlaskielokalnie.pl . Nabór, w ramach I Konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych, trwa do dnia 30 sierpnia 2021 roku do godziny 23.59.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.podlaskielokalnie.pl w zakładce Dokumenty. Funkcjonuje również profilu na Facebooku

Projekt Podlaskie Lokalnie dofinansowano przez NIW-CRSO w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści