I LO pod patronatem Uniwersytetu

I LO pod patronatem Uniwersytetu

14 maja podczas sesji Rady Powiatu w Augustowie Anna Sus Cilulko – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących podpisała porozumienie dotyczące objęcia przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku patronatem I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie. W imieniu Uniwersytetu porozumienie podpisze prof. dr hab. Emil Walenty Pływaczewski.

Patronat pozwoli uczniom I LO na korzystanie z zasobów intelektualnych Uniwersytetu. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w projektach, konferencjach, spotkaniach, warsztatach, seminariach i forach dyskusyjnych organizowanych i prowadzonych przez pracowników naukowo – dydaktycznych Uniwersytetu Białostockiego. Podpisane porozumienie przyczyni się do pogłębiania wiedzy uczniów liceum w zakresie historii, edukacji dla bezpieczeństwa, prawa oraz wiedzy o społeczeństwie. Będą oni lepiej przygotowani do egzaminów maturalnych i studiów, a także zdobędą nowoczesną wiedzę i umiejętności, które ułatwią im znalezienie swojego miejsca na rynku pracy. Wspólnie podjęte działania przyczynią się do tego, że uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego będą promować Uniwersytet w Białymstoku, zachęcając do kontynuowania nauki na kierunkach oferowanych przez uczelnię.

Red.

podpisanie porozumienia dotyczącego objęcia przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku patronatem I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie

 

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści