Uczeń II LO finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Uczeń II LO finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W dniach 8 -10 czerwca 2018 r. w Lidzbarku (woj. warmińsko – mazurskie) odbył się finał centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestniczyło w nim 112 uczniów z całej Polski, wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich.

Województwo podlaskie reprezentowało 8 uczniów. Tytuł FINALISTY wywalczył Mateusz Czajkowski – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Żeby zasłużyć na laury należało wykazać się wiedzą z zakresu treści programowych z biologii, geografii, chemii i fizyki. Konieczna była również znajomość zagadnień dotyczących ekologii klasycznej, wód i gleb oraz ich ochrony, gospodarki rolnej i leśnej, żywności, zdrowia, ochrony przyrody, powietrza, odpadów, rekultywacji, promieniowania, hałasu oraz zagadnień prawnych i gospodarczych związanych z ochroną środowiska w Polsce i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem aktualności zawartych w czasopismach, audycjach i programach radiowych i telewizyjnych.

Patronem merytorycznym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi Czajkowskiemu i jego opiekunowi – Pani Elżbiecie Sturgulewskiej. Obojgu życzymy wielu naukowych sukcesów.

II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie

 

Uczeń II LO finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Fot. www. wrotapodlasia.pl

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści