Operatorzy CNC z Augustowa

Operatorzy CNC z Augustowa

Augustowskie Centrum Edukacyjne jako jeden z 17 ośrodków w Polsce posiada certyfikowaną pracownię HTEC, a naukę obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie pobiera corocznie kilkudziesięciu uczniów tej szkoły z klasy o zawodzie Technik Mechatronik.

Pracownie HTEC (Haas Technical Education Center) to projekt pracowni w jednostkach edukacyjnych, które mają na celu zapewnienie ambitnym i utalentowanym młodym ludziom, możliwości szkolenia praktycznego na najnowszych obrabiarkach CNC.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły skorzystali z programu Certyfikowany Operator CNC i zostali poddani egzaminowi zewnętrznemu. Egzamin prowadzony był przez egzaminatora z Warszawy i składał się z 3 części: części teoretycznej oraz części praktycznej prowadzonej na dwóch różnych obrabiarkach. Absolwenci Augustowskiego Centrum Edukacyjnego: Tomasz Poulakowski, Robert Grabowy, Rafał Sadowski, Piotr Wierzbicki, Łukasz Olichwier, Bartłomiej Jurkowski, Mateusz Hiero, Mateusz Pietruliński, Janusz Krupiński i Damian Wojtkiewicz zdali egzamin z bardzo dobrym wynikiem i uzyskali dokument potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe.

W dniu 15 maja odbyło się wręczenie certyfikatów i specjalnych znaczków.

Gratulujemy doskonałej wiedzy z obsługi maszyn CNC i życzymy dalszego rozwoju umiejętności praktycznych związanych z obróbką skrawaniem CNC.

Red.

Operatorzy CNC z AugustowaOperatorzy CNC z AugustowaOperatorzy CNC z AugustowaOperatorzy CNC z Augustowa

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści