Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Hożej i Licealnej

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Hożej i Licealnej

W poniedziałek 9 kwietnia w Starostwie Powiatowym podpisana została umowa na przebudowę ulicy Hożej – odcinek od ul. 3 Maja do ul. Licealnej oraz ulicy Licealnej.

W obecności Jarosława Szlaszyńskiego – Starosty Augustowskiego i Katarzyny Beaty Sturgulewskiej – Wicestarosty Augustowskiego umowę podpisali: Andrzej Masiewicz – Prezes augustowskiego Przedsiębiorstwa Robót Ziemnych POLDREN sp. z o.o. oraz Daniel Hiero – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie. W spotkaniu uczestniczyli także Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Wojciech Walulik – Burmistrz Augustowa oraz Kazimierz Kożuchowski – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.

– Przebudowa tych ważnych dla mieszkańców ulic jest możliwa dzięki finansowemu zaangażowaniu Powiatu Augustowskiego, Miasta Augustowa oraz dofinansowaniu w ramach „Podlaskiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych” – powiedział starosta Jarosław Szlaszyński. Ponadto Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie współfinansowała koszty związane z wykonaniem chodników i zatoki parkingowej w ciągu ulicy Licealnej. Inwestycja ta jest doskonałym przykładem na to, że działając wspólnie można wiele dokonać, dodał starosta.

– Pomoc Samorządu Województwa Podlaskiego dla powiatów na poprawę infrastruktury drogowej miała swój początek m.in. we współpracy z Powiatem Augustowskim przy realizacji wspólnych inwestycji. Widząc wymierne korzyści z wielostronnego montażu finansowego, konstruując budżet na 2018 rok zaplanowano przeznaczenie środków na wsparcie powiatów w zakresie inwestycji drogowych o istotnym znaczeniu komunikacyjnym – powiedział Bogdan Dyjuk. W ogłoszonym konkursie o dofinansowanie ubiegały się wszystkie powiaty województwa podlaskiego. Wniosek Powiatu Augustowskiego znalazł się w gronie trzech najlepiej przygotowanych dokumentacji. Na realizację tej długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji przyznano dofinansowanie w wysokości 440 tys. zł.

Prace rozpoczną się niebawem. Zaplanowano przebudowę zlokalizowanych w ulicach elementów kanalizacji deszczowej, wykonanie nowych nawierzchni bitumicznych jezdni, na ul. Hożej remont, a na ul. Licealnej przebudowę chodników i zatok parkingowych oraz wykonanie robót towarzyszących. Prace na ulicy Hożej mają być zakończone do końca czerwca br., natomiast na ulicy Licealnej – mogą potrwać do końca sierpnia. Jednak według zapewnień Wykonawcy, dołoży on wszelkich starań, aby główne roboty na obu ulicach zostały wykonane do końca czerwca.

Są to ulice w centrum miasta, które pełnią istotną rolę w układzie komunikacyjnym. W związku z realizacją tej inwestycji nie da się uniknąć utrudnień. Na czas wykonywania poszczególnych robót zmianie ulegać będzie organizacja ruchu drogowego, prosimy zatem większą uwagę zwracać na znaki drogowe. Liczymy na zrozumienie wszystkich użytkowników ulicy i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.

Red.

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Hożej i Licealnej Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Hożej i Licealnej

Fot. Kamil Batus

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści