Dzień Niepodległości na sportowo

Dzień Niepodległości na sportowo

10 listopada na Orliku przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym już po raz ósmy odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Niepodległości. Rozgrywki o Puchar Starosty Augustowskiego zorganizowali animatorzy Jacek Szybajło i Marcin Szorc.

Orlik przy ACE gościł reprezentacje piłki nożnej wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z Augustowa. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski.

Poziom zawodów był bardzo wyrównany. Ostatecznie I miejsce w turnieju zdobyła drużyna ACE, która nie przegrała żadnego meczu. Jej opiekunem są animatorzy sportu: Jacek Szybajło i Marcin Szorc. Drugie miejsce przypadło reprezentacji II LO trenowanej przez Zbigniewa Ryniewicza, trzecie miejsce – drużynie z I LO prowadzonej przez Arkadiusza Szyndlera, a czwarte – miejsce reprezentacji z ZST, której trenerem jest Kazimierz Kołakowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Daniel Wielgat (ZST), a najlepszym bramkarzem Łukasz Tkaczuk (ACE).

Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody,  które zostały wręczone przez Jarosława Szlaszyńskiego – Starostę Augustowskiego, Katarzynę Beatę Sturgulewską – Wicestarostę Augustowskiego, Grzegorza Augusewicza – Dyrektora Augustowskiego Centrum Edukacyjnego oraz Jarosława Kwietnia – Dyrektora Zespołu Placówek Młodzieżowych.

Jak co roku turniej przyciągnął wielu kibiców i przyczynił się do uczczenia na sportowo rocznicy odzyskania niepodległości. Nie zabrakło również ciepłego poczęstunku przygotowanego przez Zespół Placówek Młodzieżowych.

Red.

Dzień Niepodległości na sportowo Dzień Niepodległości na sportowo Dzień Niepodległości na sportowo Dzień Niepodległości na sportowo Dzień Niepodległości na sportowo Dzień Niepodległości na sportowo Dzień Niepodległości na sportowo

Fot. ACE

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści