Przebudowa ulicy 3 Maja

Przebudowa ulicy 3 Maja

Ulica 3 Maja należy do głównych ulic naszego miasta, stąd też cieszy fakt, że jeszcze w tym roku zostanie zrealizowany pozostały do wykonania odcinek od ulicy Hożej do Ronda Marconiego. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Powiatem Augustowskim i Miastem Augustów zadanie o wartości ponad 2,2 mln zł zostanie sfinansowane z budżetu samorządu powiatowego i miejskiego.
– Przebudowywany odcinek będzie utrzymany w charakterze wykonanej w ubiegłym roku części od ulicy ks. Ściegiennego do ulicy Hożej – informuje Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski. – Na jezdni zostanie położona nawierzchnia bitumiczna, chodniki będą wykonane z kostki betonowej, a zatoki parkingowe z kostki granitowej. Zamontowane zostaną stylowe lampy i posadzone nowe drzewa, dodaje starosta.
Zgodnie z umową podpisaną 18 lipca z firmą Ekodrom Sp. z o.o., inwestycja rozpocznie się od poniedziałku 4 września czyli po zakończeniu sezonu turystycznego.
– W związku z realizacją długo oczekiwanej inwestycji, jaką jest przebudową tej głównej ulicy miasta, zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego, prosimy zatem większą uwagę zwracać na znaki drogowe, nie jeździć „na pamięć” – mówi starosta. – Prace potrwają do 30 listopada, przy czym od 2 października ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego.
Liczymy na zrozumienie wszystkich użytkowników ulicy i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.

Red.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści