Augustowski szpital nagrodzony!

Augustowski szpital nagrodzony!

12 kwietnia został zaprezentowany Ranking Szpitali Publicznych 2017. Podczas uroczystej gali po raz kolejny zostały wręczone nagrody dla najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce. Ranking został stworzony przez spółkę Magellan, należącą do grupy bankowej BFF, pod patronatem merytorycznym Deloitte oraz medialnym dziennika Rzeczpospolita.

Ranking Szpitali Publicznych 2017 obejmuje 301 publicznych jednostek służby zdrowia podzielonych na trzy kategorie. Kategorie te zależały od kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pierwsza grupa to jednostki z kontraktami z NFZ do wartości 29 mln złotych. Grupa druga to placówki z kontraktami mieszczącymi się w przedziale 30-69 mln złotych. Natomiast grupa trzecia to największe szpitale, które podpisały kontrakty warte ponad 70 mln złotych. O miejscu na liście rankingowej decydowała liczba punktów, przyznawanych w następujących kategoriach: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamika kontraktu z NFZ.

Tegoroczną edycję Rankingu w kategorii najmniejszych jednostek wygrał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie. Uzyskał 52 punkty na 60 możliwych.

Serdecznie gratulujemy!

Pełny ranking dostępny jest na www.magellansa.pl

I Miejsce SPZOZ Augustów

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści