Powiat liderem Edukacji

Powiat liderem Edukacji

13 kwietnia, podczas Uroczystej Gali Finałowej 12. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego dla Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”, Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz Barbara Koronkiewicz – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, odebrali przyznane wyróżnienia.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Ideą tego przedsięwzięcia, od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. W Programie Komisja Ekspertów, złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie, dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję dwóch niezależnych ekspertów, otrzymują certyfikat i prestiżowy tytuł.

Podczas tegorocznej Gali Powiat Augustowski po raz kolejny uhonorowany został certyfikatem „Samorządowego Lidera Edukacji”, który nadany został zgodnie z rekomendacją Komisji Ekspertów. Opinie ekspertów oceniających nasz Powiat posłużą wytyczeniu celów do dalszej pracy w zakresie zarządzania oświatą oraz do podjęcia działań podnoszących jakość pracy szkół, w tym w szczególności kształtowania kompetencji kluczowych uczniów.

Gala Finałowa stanowiła również okazję do wręczenia Certyfikatu Edukacyjnej Doskonałości II Liceum Ogólnokształcącemu w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

W trakcie Gali Starosta Jarosław Szlaszyński otrzymał Medal Edukacyjny „Samorządowy Lider Przyszłości”. Odznaczenie zostało przyznane za najbardziej nowatorskie i wizjonerskie działania edukacyjne w samorządzie, będące ogólnopolską wizytówką lokalnej oświaty na miarę XXI wieku.

Red.

Uroczysta Gala Finałowa 12. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego dla Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji". Od lewej: Barbara Koronkiewicz – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie,  Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
Uroczysta Gala Finałowa 12. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego dla Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Od lewej: Barbara Koronkiewicz – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści