Nowe chodniki przy drogach powiatowych

Nowe chodniki przy drogach powiatowych

W dniu 17 września odebrany został chodnik w ciągu ul. Wypusty w ramach zadania pn. „Budowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej Nr 2563B – ulicy Wypusty w Augustowie.”
Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 385 tys. zł i sfinansowany został po połowie z budżetu Powiatu Augustowskiego i Gminy Miasto Augustów.

W ramach przedsięwzięcia został wybudowany jednostronny chodnik na odcinku od skrzyżowania z ul. Konwaliową do skrzyżowania z ul. Słowackiego wraz z elementami bezpieczeństwa takimi jak: oznakowanie ułatwiające poruszanie się osób niepełnosprawnych (żółte płytki z wypustkami przy przejściach dla pieszych), barierki, oznakowanie pionowe i poziome. Prace wykonała firma Wykonawstwo Robót Ziemno-Budowlanych Jarosław Barszczewski.

Ponadto rozpoczęła się realizacja zadania pn. „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 2540B Raczki – Sucha Wieś – Janówka – Augustów w m. Janówka dł. odcinka 300 mb.”

Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 121 tys. zł i zostanie sfinansowany z budżetu Powiatu Augustowskiego i Gminy Augustów. Wykonawcą zadania jest firma DAN-BUD Daniel Barszczewski.

Red.

Odcinek drogi powiatowej Nr 2540B Raczki – Sucha Wieś – Janówka – Augustów w miejscowości Janówka, przy którym powstanie nowy chodnik.
Odcinek drogi powiatowej Raczki – Sucha Wieś – Janówka – Augustów.
Nowo wybudowany chodnik przy ul. Wypusty w Augustowie - fot. 1
Chodnik przy ul. Wypusty w Augustowie – fot. 1.
Nowo wybudowany chodnik przy ul. Wypusty w Augustowie - fot. 2
Chodnik przy ul. Wypusty w Augustowie – fot. 2.
Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści