Za nami eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Za nami eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25 kwietnia br. na terenie Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym zorganizowane zostały eliminacje powiatowe w ramach XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Etap powiatowy Turnieju, którego głównym celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym dzieci i młodzieży, przeprowadzili augustowscy policjanci we współpracy z pracownikami Starostwa Powiatowego w Augustowie oraz przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w Suwałkach – fundatora nagród.

Do turniejowej rywalizacji przystąpiło 5 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i tyle samo trzyosobowych zespołów gimnazjalistów. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, przygotowany przez policjantów, następnie wzięli udział w konkurencji praktycznej, podczas której musieli wykazać się precyzyjną jazdą rowerem przy pokonywaniu toru przeszkód. Kolejnym etapem turniejowych zmagań było wykazanie się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaciętej rywalizacji, komisja wyłoniła zwycięzców. Wśród podstawówek na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy, tj. Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym, drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie. Spośród  gimnazjów najlepszymi okazali się uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, drugie miejsce zajęła drużyna z Nowinki, a trzecie należało do reprezentacji gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie.

Drużyny Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym i Szkoły Podstawowej w Białobrzegach (oddziałów gimnazjalnych), będą reprezentowały powiat augustowski podczas eliminacji wojewódzkich Turnieju.

Red.eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Fot. KPP Augustów/ www.augustow.policja.gov.pl

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści