Rusza SOR w augustowskim szpitalu

Rusza SOR w augustowskim szpitalu

W piątek, 23 lutego podczas konferencji prasowej Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski poinformował, że z dniem 1 marca zostanie w augustowskim szpitalu reaktywowany Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Żeby mogło do tego dojść, trzeba było wykonać szereg prac i modernizacji oraz dokonać zakupu sprzętu. Rozprowadzone zostały gazy medyczne, które są bezwzględnie wymagane w obszarze SOR-u i OIT-u. Wybudowany został też zadaszony podjazd dla karetek, dzięki któremu pacjenci nie są narażeni na niekorzystne warunki atmosferyczne i bezpośrednio, łącznikiem, mogą dotrzeć na nowy oddział SOR.

– Pacjenci, którzy są w stanach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, będą diagnozowani w pierwszym etapie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – mówi Danuta Zawadzka – Dyrektor Szpitala. Komisja z NFZ była mile zaskoczona, że szpital powiatowy jest tak profesjonalnie przygotowany. Mamy bardzo dobrze wyposażone sale zabiegowe, jest nowa gipsownia, na nowym oddziale możliwe będzie również zaawansowane monitorowanie pacjentów i wspomaganie wentylacji. Po kompleksowej modernizacji są również Poradnie: Chirurgiczna i Ortopedyczna, które rozpoczną swoją działalność od 1 marca – dodaje Pani Dyrektor.

Dodatkowym elementem podniesienia znaczenia naszego szpitala, będzie wybudowanie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, które pozwoli jeszcze lepiej służyć pacjentom. To działanie zostanie przeprowadzone w II kwartale tego roku, a uruchomione – w III kwartale.

SP ZOZ

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści