Walczyli o puchar Starosty

Walczyli o puchar Starosty

Strzałem z pistoletu oddanym przez Jarosława Szlaszyńskiego – Starostę Augustowskiego rozpoczęły się 16 maja na Strzelnicy w Klonownicy III Zawody Strzeleckie o puchar Starosty Augustowskiego z okazji Święta Straży Granicznej. Współorganizatorami imprezy były: Powiat Augustowski, Placówka Straży Granicznej w Augustowie oraz Augustowski Klub Strzelecki „Krechowiak”.

– Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedziały służby mundurowe, urzędy i zakłady pracy – stwierdził ppłk SG Jarosław Oborski – Komendant augustowskiej Placówki SG. – Do rywalizacji stanęło 18 drużyn mieszanych, każdy zespół składał się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn.

– Uczestnicy strzeleckich zmagań oddawali strzały z dwóch rodzajów broni: z pistoletu na odległość 15 metrów w pozycji stojącej i z karabinku sportowego na odległość 50 metrów w pozycji leżącej – powiedział Mieczysław Kapłanow – Prezes Zarządu Klubu „Krechowiak”. – Każdy miał możliwość oddania 5 strzałów próbnych oraz 10 punktowanych.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Placówki Straży Granicznej w Augustowie, na drugim miejscu zawody zakończył zespół Pracowniczego Ośrodka Maszynowego w Augustowie, a na trzecim reprezentacja Nadleśnictwa Płaska w Żylinach. Indywidulanie w pistolecie sportowym kobiet pierwsze miejsce zajęła Bożena Bobran – Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie, natomiast w karabinie sportowym – Jolanta Kropiwnicka z Placówki Straży Granicznej w Augustowie. Wśród mężczyzn indywidulanie w pistolecie sportowym na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Maciejewski z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej, natomiast w karabinie sportowym – Wojciech Kulbacki z Urzędu Skarbowego w Augustowie.

Serdecznie gratulujemy.

Red. III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie   III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie   III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie III Zawody Strzeleckie

 

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści