Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego

We wtorek, 15 sierpnia, w Augustowie obchodzono Święto Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice NSJ w Augustowie w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz Maciej Maciejewski.

Następnie przed popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na ulicy Młyńskiej odbył się uroczysty apel, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Organizatorem ceremonii było Stowarzyszenie „Polska Organizacja Wojskowa” z komendantem POW. płk. Piotrem Augustynowiczem na czele. W uroczystości uczestniczyli: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski i Dariusz Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski.

Wcześniej, 13 sierpnia, w Bargłowie Kościelnym, z inicjatywy Stowarzyszenia POW na grobie Jana Wielgata ps. „Lot”, organizatora Polskiej Organizacji Wojskowej w powiecie augustowskim, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Po uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego i POW w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bargłowie również złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem poległych obrońców Ojczyzny parafii bargłowskiej.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści