Bezpłatne wykłady na temat zdrowia i badania w Augustowie i Suwałkach

Bezpłatne wykłady na temat zdrowia i badania w Augustowie i Suwałkach

14 i 15 czerwca Fundacja „Z Sercem do Pacjenta” we współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku  i Narodowym Funduszem Zdrowia zapraszają mieszkańców województwa podlaskiego na spotkania w ramach tzw. Klubu Pacjenta – czyli bezpłatne badania i wykłady na temat zdrowia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 czerwca w Suwałkach, natomiast dzień później, 15 czerwca, Klub Pacjenta zagości w Augustowie. Patronat honorowy nad spotkaniem sprawuje starosta powiatu augustowskiego Jarosław Szlaszyński, a całość inicjatywy odbywa się pod patronatem Ministra Zdrowia.

Kluby Pacjenta, organizowane z inicjatywy Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland, to bezpłatne, otwarte spotkania, których celem jest edukacja w zakresie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia. Odbywają się cyklicznie niemal w całej Polsce, wszędzie tam, gdzie działają placówki American Heart of Poland. Do tej pory zorganizowano już ponad 30 tego typu spotkań – zarówno w Augustowie, jak i w Suwałkach odbędą się one po raz drugi.

Kluby Pacjenta stanowią idealną okazję do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat profilaktyki zdrowotnej, chorób cywilizacyjnych, aktywności fizycznej czy zdrowego odżywiania. Tematy są każdorazowo indywidualnie dobierane do danych potrzeb społeczności lokalnych, stąd też do udziału w wykładach zapraszamy specjalistów z różnych dziedzin, jak np. kardiologia, psychologia, dietetyka, rehabilitacja – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”. – Chcemy też w praktyce motywować do drobnych nawet kroków w zakresie profilaktyki zdrowotnej, dlatego wykładom zawsze towarzyszy też część „praktyczna”, podczas której uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i indywidualnych rozmów z zaproszonymi specjalistami – dodaje.

Z uwagi na zbliżający się sezon wakacyjny tematyka czerwcowych spotkań w Augustowie i Suwałkach będzie w dużej mierze skupiać się na zdrowej diecie i aktywności fizycznej, letni czas urlopów jest bowiem doskonałą okazją do tego, by korzystać ze świeżych produktów i zadbać o ruch na świeżym powietrzu. Nie zabraknie przy tym też informacji, na temat bezpłatnych programów Narodowego Funduszu Zdrowia, które mogą nas wspierać w budowaniu codziennych zdrowych nawyków.

Swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania podzieli się znakomita dietetyczka Beata Krzywicka w prelekcjach „ZdrowieJEMY”. Będzie to dobra okazja, by dowiedzieć się, jakie produkty wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i jakie wybory żywieniowe mogą przynieść nam korzyści.

Z kolei Maciej Suchocki, przedstawiciel Podlaskiego Oddziału NFZ w Suwałkach, poprowadzi prelekcje pt. ” Akademia NFZ – sposób na długie życie”. Słuchacze dowiedzą się m.in. jak ważna jest profilaktyka oraz jakie korzyści dla naszego zdrowia płyną z regularnych badań i świadomego korzystania z usług Narodowego Funduszu Zdrowia. Do dyspozycji uczestników będzie też specjalne stoisko ds. profilaktyki, gdzie specjaliści NFZ będą się dzielić poradami na temat zdrowia oraz praktycznymi wskazówkami z zakresu poszczególnych programów.

Dopełnieniem spotkania będzie możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami oraz skorzystania z bezpłatnych badań, w tym np. analizy składu masy ciała. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści