Powiatowy Konkurs Młodego Aktora już po raz dwudziesty pierwszy!

Powiatowy Konkurs Młodego Aktora już po raz dwudziesty pierwszy!

Tegoroczny, już dwudziesty pierwszy, Powiatowy Konkurs Młodego Aktora odbył się 20 marca 2023 r. w I LO w Augustowie. Od początku istnienia impreza objęta jest honorowym patronatem Starosty Powiatu Augustowskiego.

Uczestników w dwóch kategoriach wiekowych oceniali miłośnicy i znawcy teatru, wśród nich osoby towarzyszące konkursowi od wielu lat, niektóre nawet od pierwszej edycji: Ewa Chodacz, Anna Grochowska, Jan Saczko oraz Bartosz Świerkowski.

Do konkursu zgłosiło się dziewiętnastu uczestników, którzy przedstawili przygotowane wcześniej teksty lub piosenki aktorskie oraz mieli szansę sprawdzić się w improwizacjach teatralnych i grze zespołowej – fragmentach dramatów z różnych epok.

W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć nagranie spektaklu na podstawie tekstu Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra O’heya” – efekt działania teatru z I LO w czasie pandemii. Każdy z aktorów po próbach online nagrywał swoje kwestie w domu, a montażysta we współpracy z reżyserem łączył je w całość, dostępną dla widza za pośrednictwem ekranu.

A oto wyniki Konkursu Młodego Aktora:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym, II miejsce i nagroda publiczności – uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Augustowie, III miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej w Białobrzegach.

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

I miejsce oraz nagroda specjalna – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, II miejsce – uczennica I LO w Augustowie oraz uczennica II LO w Augustowie, III miejsce – uczeń i uczennica I LO w Augustowie, wyróżnienia – uczennice I LO w Augustowie oraz uczennica II LO w Augustowie.

Opiekunami artystycznymi licealistów byli p. Bożena Bendig (I LO) oraz p. Tomasz Choroszewski (II LO).

Nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Augustowskiego p. Jarosław Szlaszyński, p. Bartek Świerkowski, reprezentujący klub filmowy „Kinochłon”, Dyrektor I LO p. Anna Sus-Cilulko oraz p. Ewa Chodacz.

Niezmiennie jak od ponad dwudziestu lat przy organizacji spotkania artystów sceny współpracowały ze sobą panie Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko. Młodych aktorów od strony scenografii, konferansjerki oraz światła i dźwięku wspierali członkowie teatru Res Humanae.

Niewątpliwie konkurs dowiódł, że teatr jednoczy ludzi i może być źródłem wzruszeń i radości. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy aktywności w dziedzinie kultury. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści