Wycieczka dla najlepszych uczniów

Wycieczka dla najlepszych uczniów

W dniach 21 – 23 czerwca br. odbyła się wycieczka edukacyjna jako wyróżnienie dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych, ufundowana przez samorząd Powiatu Augustowskiego. Wycieczka, zorganizowana w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz wyrównywania szans edukacyjnych, przebiegała na trasie: Augustów – Gdańsk – Gdynia – Malbork – Toruń – Grunwald – Augustów. Podstawowym kryterium uczestnictwa w wyjeździe  była wysoka średnia ocen, uzyskana za rok szkolny 2021/2022. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów (27 z I LO, 7 z II LO, 5 z ACE i 1 z ZST). Organizacja tegorocznego wyjazdu uzdolnionej młodzieży przypadła Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Augustowie.

Motywem przewodnim wycieczki edukacyjnej były dzieje stosunków polsko – krzyżackich. Uczestnicy odwiedzili zamek w Malborku, Pola Grunwaldzkie, ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Uczniowie zwiedzili także Stare Miasto w Toruniu i Gdańsku, podziwiali architekturę średniowieczną i późniejszych epok, a w Gdyni budowle modernistyczne. Dopełnieniem programu była wizyta w Oliwie, gdzie wysłuchali koncertu organowego w Archikatedrze Oliwskiej. Z Toruniem zaś zaznajamiali się podczas gry miejskiej (rozwiązywali zagadki kryminalne w cieniu Katedry Świętych Janów i na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego). Podczas pobytu w Toruniu nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w Planetarium i degustacji pysznych toruńskich pierników.

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała spacerom i zwiedzaniu, a wspaniali przewodnicy przekazali młodzieży mnóstwo wiedzy i anegdot.

Wycieczka była świetną nagrodą za pracę w tym roku, a jednocześnie pięknym początkiem wakacji.

Red.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści