Powiat Augustowski samorządowym liderem!

Podczas XXVIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w dniach 8-9 czerwca w Mikołajkach, wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Prestiżowe wyróżnienie odebrał Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski. Powiat Augustowski zajął pierwsze miejsce w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców oraz dodatkowo jako lider rankingu otrzymał tytuł „Dobry Polski Samorząd 2021”. Ponadto za najbardziej kompleksowe i wielotorowe działania prorozwojowe wręczono Staroście statuetkę SUPER POWIATU 2021, która jest uhonorowaniem mistrzów wśród samorządowych liderów.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów opracowywany jest przez ZPP od 2003 roku. Jest to bezpłatny konkurs, w którym jednostki samorządu terytorialnego oceniane są za efektywność działań w różnych obszarach. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych przedsięwzięć. Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez niezależnych ekspertów i trwa przez cały rok. Wszystkie samorządy w Polsce są oceniane według tych samych kryteriów, zgrupowanych w dziesięciu obszarach tematycznych, takich jak m.in.: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, a także edukacji, kultury i sportu.

– Uzyskanie już po raz szósty z rzędu prestiżowego tytułu lidera rankingu, motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań i ciągłego doskonalenia działalności dla dobra mieszkańców Powiatu Augustowskiego, zwłaszcza że ranking ZPP uchodzi za najbardziej obiektywne zestawienie tego typu w kraju – podkreśla Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski. Jest to efekt naszej wspólnej pracy, za co wszystkim, którzy mieli swój udział w tym sukcesie, bardzo dziękuję, dodaje starosta.

Dane dotyczące rankingu znajdują się na stronie: Ranking Gmin i Powiatów w 2022 roku

Red.

Andrzej Płonka – Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich wręcza Jarosławowi Szlaszyńskiemu – Staroście Augustowskiemu statuetkę „SUPER POWIATU 2021”
Andrzej Płonka – Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich wręcza Jarosławowi Szlaszyńskiemu – Staroście Augustowskiemu statuetkę „SUPER POWIATU 2021” podczas Gali rozdania nagród Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. W tle Tomasz Pleban – Wicestarosta Kielecki.