Postawa godna podziwu

Postawa godna podziwu

26 maja, podczas 29 Sesji Rady Powiatu w Augustowie, w dowód uznania za podjęcie szybkiej reakcji oraz odwagę i troskę o życie drugiego człowieka, wręczono podziękowania dwóm uczennicom ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Augustowie.

W dniu 21 marca br. na jeziorze Białym w Augustowie miało miejsce dramatyczne zdarzenie, pod wędkarzem załamał się lód. Przebywające nad brzegiem jeziora dwie uczennice – Daria Gleba i Karolina Olszewska, usłyszały wołanie o pomoc. Dziewczęta niezwłocznie zareagowały, powiadamiając odpowiednie służby ratunkowe o tonącym mężczyźnie. Zaprezentowały wspaniałą, godną naśladowania postawę. Dzięki ich szybkiej reakcji pomoc nadeszła na czas. Strażacy, po przybyciu na miejsce, dotarli do poszkodowanego, a następnie przy pomocy sań lodowych ewakuowali go na brzeg. Mężczyzna był przytomny, ale miał objawy hipotermii. Trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Podziękowania w imieniu władz powiatu augustowskiego przekazali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski oraz Andrzej Mursztyn – Przewodniczący Rady Powiatu w Augustowie.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści