Szkoły prowadzone przez Powiat Augustowski otrzymały dofinansowanie na organizację wycieczek dla uczniów w ramach programu „Poznaj Polskę”

Szkoły prowadzone przez Powiat Augustowski otrzymały dofinansowanie na organizację wycieczek dla uczniów w ramach programu „Poznaj Polskę”

Ustanowiony przez Ministra Edukacji i Nauki program „Poznaj Polskę” polega na dofinansowaniu wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury oraz instytucji popularyzujących osiągniecia nauki. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach „Polskiego Ładu”.
W tegorocznej drugiej edycji programu dofinansowanie, w wysokości 80% kosztów planowanej wycieczki, otrzymały następujące szkoły:

  • II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie – na organizację dwóch wycieczek łącznie 30.000 zł (15.000 zł na wycieczkę),
  • Technikum Nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie – 10.000 zł,
  • Szkoła Podstawowa Nr 7 Specjalna im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie – 13.071 zł,
  • Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie – 10.000 zł.

Dzięki dofinansowaniu uczniowie augustowskich szkół będą mogli zwiedzić, m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1941-1944),  Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Dom Rodzinny Ojca św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści