Co by się nie działo, teatr musi grać!

Co by się nie działo, teatr musi grać!

Za nami XIX Powiatowy Konkurs Młodego Aktora pod patronatem Starosty Powiatu Augustowskiego  organizowany przez I LO w Augustowie!

Artystyczne zmagania młodych adeptów sztuki scenicznej po raz drugi przenieśliśmy do Internetu. Tak jak miało to miejsce w 2020 roku, pewne ograniczenia udało się przekuć w potencjał, dzięki czemu w czasie rozegranego 12 kwietnia 2021 r. konkursu można było zobaczyć teatralne etiudy, które na deskach scenicznych wyglądałyby zupełnie inaczej. Udało się też pełniej wykorzystać tworzywo, jakim jest film.

Osoby zebrane na platformie Zoom śledziły trzyetapowe poczynania uczestników teatralnych zmagań: recytacje z wykorzystaniem rozmaitych tworzyw scenicznych, zadania aktorskie na bazie krótkich tekstów literackich oraz zespołowe interpretacje scen z niezapomnianych polskich komedii filmowych!

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji niezależne jury złożone z miłośników teatru, filmu i literatury (Ewa Chodacz, Bartosz Świerkowski i Paweł Leszkowicz) przyznało następujące nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

  • SZKOŁY PODSTAWOWE (VII i VIII klasa):

I miejsce – uczennica SP w Bargłowie Kościelnym,

II miejsce – 2 uczennice SP nr 3 w Augustowie,

III miejsce – 2 uczniów SP nr 3 w Augustowie.

  • SZKOŁY PONADPODSTAWOWE i PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce – 2 uczennice II LO w Augustowie,

II miejsce – uczennica I LO w Augustowie,

III miejsce – uczeń I LO w Augustowie.

Wyróżnienia otrzymały 2 uczennice II LO w Augustowie.

Nagroda specjalna za prezentację tekstu o wymowie optymistycznej trafiła do ucznia I LO w Augustowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu (a także ich opiekunom artystycznym)! Mamy nadzieję, że będziecie nieustannie rozwijać swój warsztat aktorski – kto wie, może za kilka lat zobaczymy kogoś z Was na deskach jednego z największych polskich teatrów…?

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Augustowie oraz DKF Kinochłon za ufundowanie nagród!

Konkurs nie odbyłby się bez zaangażowania jego inicjatorki, organizatorki, a także opiekunki Teatru Res Humanae, pani Bożeny Bendig, której w tym roku w czynnościach organizacyjnych pomagali Elżbieta Klekotko i Paweł Leszkowicz.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści