Razem dla rozwoju turystyki

Razem dla rozwoju turystyki

We wtorek, 26 stycznia, w sali teatralnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyło się spotkanie włodarzy gmin Powiatu Augustowskiego, zorganizowane przez starostę Jarosława Szlaszyńskiego.

Bogdan Dyjuk – Radny Województwa Podlaskiego omówił możliwe koncepcje rozwoju i źródła dofinansowania projektów z zakresu tworzenia infrastruktury turystycznej w obszarze Kanału Augustowskiego i Biebrzy. Poruszona została również tematyka przedsięwzięć, które można zgłaszać do Programu Polska Wschodnia+ na lata 2021-2027. Ustalono, że formularze dotyczące propozycji projektów turystycznych z zakresu szlaków kajakowych i kamperowch zostaną opracowane przez poszczególne gminy i przesłane do Starostwa Powiatowego. W celu zwiększenia szansy na pozyskanie dofinansowania, Powiat przygotuje z nich całościowe, spójne i kompleksowe przedsięwzięcia oraz zgłosi je do Programu Polska Wschodnia+.

Radny Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk w trakcie prezentacji
Radny Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk w trakcie prezentacji „Kanał Augustowski jako markowy transgraniczny produkt turystyczny” w sali teatralnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie; podczas spotkania z przedstawicielami gmin z terenu Powiatu Augustowskiego.
Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści