Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

11 listopada w Augustowie miały miejsce obchody związane z upamiętnieniem rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na trwającą epidemię i wprowadzone obostrzenia w tym roku nie odbyły się duże, podniosłe uroczystości.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 9.15 mszą świętą w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Następnie uczestnicy udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą ojczyznę”. Wiązankę w imieniu władz Powiatu Augustowskiego złożyli: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski, Andrzej Mursztyn – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Mieczysław Sobolewski – Radny Rady Powiatu w Augustowie.

Ponadto złożone zostały kwiaty i zapalone znicze na grobach: ułanów 4 PUZ
w Berżnikach poległych w Bitwie Niemeńskiej, ułanów 16 PUW poległych w 1920 r., Krechowiaków na augustowskim cmentarzu oraz Bielsku Podlaskim, a także żołnierzy wojny 1939 r.

Red.

Delegacja Powiatu Augustowskiego składająca wiązankę kwiatów z okazji Święta Niepodległości na Rynku Zygmunta Augusta pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą ojczyznę”
Delegacja Powiatu Augustowskiego składająca wiązankę kwiatów z okazji Święta Niepodległości na Rynku Zygmunta Augusta pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą ojczyznę”. Od lewej: Mieczysław Sobolewski – Radny Rady Powiatu w Augustowie, Andrzej Mursztyn – Przewodniczący Rady Powiatu, Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski oraz Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski.
Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści