Wizyta młodzieży w Sejmie RP

Wizyta młodzieży w Sejmie RP

„Takie będą Rzeczypospolite,
jakie ich młodzieży chowanie.”
J.Zamoyski

W najbliższych dniach będziemy obchodzili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, 7 listopada, młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, na zaproszenie Jarosława Zielińskiego – Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odwiedziła Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczniowie klas humanistycznych z opiekunami mieli możliwość zobaczenia kulisów pracy sejmowej, co jest wyjątkowym doświadczeniem, gdyż zgodnie z myślą patrona szkoły – „Nikt nie przynosi z urodzenia żadnej umiejętności. Trzeba się uczyć.”

Młodzież wysłuchała prelekcji Ministra, w której nawiązał do historii polskiej państwowości, podkreślając rangę konstytucji w życiu każdego Polaka. Zachęcił także do aktywnej postawy, zaznaczając, że prawa obywatelskie wiążą się z odpowiedzialnością.

Pod opieką przewodnika przedstawiciele społeczności I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie obejrzeli także salę plenarną, kaplicę i najważniejsze miejsca w sejmie oraz poznali historię parlamentu. Kolejnym ważnym punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego – bijącego serca stolicy.

Wróciliśmy z poczuciem dumy i przynależności do niezwykłego Narodu, dla którego Warszawa jest symbolem wolności, honoru i niezłomnej walki o Polskę.

Uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują Panu Ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu, za zaproszenie i ciekawą wycieczkę, która była okazją do pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania życia politycznego i społecznego kraju.

Wyjazd młodzieży z I Liceum  Ogólnokształcącego do Sejmu RP Wyjazd młodzieży z I Liceum  Ogólnokształcącego do Sejmu RP

Fot. ZSO

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści