25 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Augustowie

25 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Augustowie

27 września odbyły się obchody 25 – lecia powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Augustowie, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WTZ w Augustowie.

Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali samorządowcy, przedstawiciele lokalnych mediów, podopieczni i ich opiekunowie, a także przyjaciele z innych podobnych ośrodków w regionie. Powiat Augustowski reprezentowali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski oraz Andrzej Mursztyn – Przewodniczący Rady Powiatu w Augustowie, którzy przekazali słowa podziękowania i serdeczne gratulacje na ręce Małgorzaty Jarmoszko – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Marty Dziemitko – Przewodniczącej Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WTZ w Augustowie.

Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia historii WTZ od momentu założenia w 1994 roku do lat obecnych, którą przybliżyła Anna Dźwilewska – ówczesna Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie, założycielka Warsztatu Terapii Zajęciowej. Pierwszym kierownikiem (do roku 2001) był Andrzej Zarzecki. Od początku istnienia z prowadzonej w WTZ terapii skorzystało ponad 70 osób, w codziennych zajęciach obecnie uczestniczy 35 osób z niepełnosprawnością.

Występy uczestników stanowiły część artystyczną spotkania, zaś urodzinowy tort podkreślił wyjątkowość obchodzonego jubileuszu.

25 – lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Augustowie 25 – lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Augustowie

Fot. Z.Bartoszewicz

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści