Rusza przebudowa ul. Wojska Polskiego w Augustowie

Rusza przebudowa ul. Wojska Polskiego w Augustowie

Od września rozpoczną się prace związane z kompleksową przebudową ulicy Wojska Polskiego na odcinku od Rynku Zygmunta Augusta do Ronda NSZZ „Solidarność”. Przebudowane też zostaną skrzyżowania z ulicami Norwida i Mickiewicza. Prace potrwają do końca listopada.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma EKODROM Sp. z o. o. z Augustowa. Łączny koszt zadania wyniesie ponad 7,4 mln zł i sfinansowany zostanie z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetu Powiatu Augustowskiego i Gminy Miasto Augustów. W czwartek, 29 sierpnia, odbyła się konferencja prasowa, podczas której Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski i Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa, poinformowali o rozpoczęciu realizacji inwestycji.

– Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia, których niestety nie da się uniknąć przy kompleksowej przebudowie ulicy o tak dużym natężeniu ruchu – powiedział starosta. – Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby były one jak najmniej uciążliwe.

Już 2 września sfrezowana zostanie nawierzchnia asfaltowa. Początkowo roboty będą prowadzone przy zachowaniu przejezdności ulicy. W późniejszym terminie, na czas przebudowy infrastruktury podziemnej i wykonania nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni, ulica zostanie etapami zamknięta. W tym okresie ruch będzie odbywał się wyznaczonymi objazdami, dlatego prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie podczas prowadzonych prac.

Konferencja prasowa w Starostwie Powiatowym w Augustowie – 29.08.2019 r. Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski i Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści