„Żyjmy zdrowo na sportowo”

„Żyjmy zdrowo na sportowo”

W Zespole Placówek Młodzieżowych, jak co roku, zorganizowany został  tygodniowy cykl imprez pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Sport wpływa nie tylko na  poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Mając na uwadze fakt, iż ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę do udziału w tej inicjatywie zaangażowano większą część młodzieży mieszkającej w Bursie Międzyszkolnej.

„Sportowy” tydzień rozpoczął się od  rywalizacji podczas różnych konkurencji na stadionie obok bursy.  Były wyścigi sztafet, przeciąganie liny, rzut do celu, bieg na czas i wiele innych konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Kolejny dzień to rozgrywki grupowe w piłkę siatkową na sali gimnastycznej.

W trosce o sprawność fizyczną młodych ludzi, ale też i ich rozwój intelektualny zorganizowano grę miejską. Najpierw trzeba było na podstawie wierszowanej zagadki odgadnąć miejsce, do którego trzeba biec, następnie rozwiązać rebus, zagadkę, zaliczyć wskazane zadanie i dopiero można było kontynuować grę.  Każda grupa wychowawcza wytypowała po cztery osoby do udziału w zabawie, które bardzo szybko i sprawnie odnalazły wskazane miejsca związane z promowaniem zdrowia w naszym mieście. Wyścig był bardzo wyrównany, gdyż pomiędzy I a II miejscem zanotowano zaledwie cztery minuty różnicy.

W czwartek, 23 maja na Orliku przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Augustowie rozegrany został mecz w piłkę nożną. Do rozgrywek przystąpiły drużyny: Urzędu Miasta w Augustowie, Komendy Powiatowej PSP w Augustowie, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, Placówki Straży Granicznej w Augustowie oraz Bursy Międzyszkolnej. Celem spotkania była nie tylko sportowa rywalizacja i  propagowanie zdrowego stylu życia, ale też integracja społeczności lokalnej. Rozgrywki były bardzo zacięte i wyrównane. I miejsce przypadło drużynie Policji, II – e zdobyła Bursa Międzyszkolna w Augustowie, zaś III przypadło Straży Pożarnej w Augustowie. Wszystkie drużyny otrzymały kosze owoców, zaś zwycięska drużyna dodatkowo skrzynkę jabłek. Pogoda dopisała, humory też, atmosfera była bardzo miła a  doping gorący, zwłaszcza, że kibicowały uczestnikom rozgrywek ich rodziny. Na zakończenie wszyscy goście i piłkarze zostali zaproszeni do wspólnego ogniska na pyszną grochówkę i kiełbaski.

Zespół Placówek Młodzieżowych zaprasza oczywiście za rok

Dorota Siemieńczuk

Żyjmy zdrowo na sportowoŻyjmy zdrowo na sportowo - mecz piłki nożnejŻyjmy zdrowo na sportowo - zdjęcie grupowe

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści