Po raz trzeci Powiat Augustowski liderem Rankingu Powiatów

Jak co roku Jury złożone z niezależnych ekspertów, wybrało najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy w ramach Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów.

3 kwietnia w Warszawie podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Rankingu Powiatów 2018. Powiat Augustowski już po raz trzeci zajął pierwsze miejsce w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców oraz dodatkowo jako lider rankingu otrzymał prestiżowy tytuł „Dobry Polski Samorząd 2018”.

Powiat Augustowski uczestniczy w konkursie nieprzerwanie od 2005 roku, znajdując się w każdej edycji w ścisłej krajowej czołówce. Jest to potwierdzeniem, że realizowane działania przynoszą dobre rezultaty. Uzyskanie prestiżowego tytułu motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań i ciągłego doskonalenia działalności dla dobra mieszkańców Powiatu Augustowskiego. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Rankingu Powiatów i Gmin jest dużym wyróżnieniem dla naszego powiatu, zwłaszcza że ranking ZPP uchodzi za najbardziej obiektywne i prestiżowe zestawienie tego typu w kraju.

– Poprzeczkę udało nam się podnieść jeszcze wyżej dzięki ogromnemu zaangażowaniu bardzo wielu osób m.in. pracowników Starostwa oraz jednostek organizacyjnych powiatu, Radnych i Członków Zarządu – podkreśla Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski. Jest to efekt naszej wspólnej pracy, za co wszystkim, którzy mieli swój udział w tym sukcesie, bardzo dziękuję, dodaje starosta.

– Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok – podkreślają twórcy rankingu.

Wszystkie samorządy w Polsce są oceniane przez niezależnych specjalistów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu obszarach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Dane dotyczące rankingu znajdują się na stronie: http://ranking.zpp.pl/

Red.

Ranking Powiatów 2018 - fot. 1 Ranking Powiatów 2018 - fot. 2