Inwestycje na drogach powiatowych

Inwestycje na drogach powiatowych

Roboty drogowe w Powiecie Augustowskim idą pełną parą. W ostatnich dniach oddano do użytku odcinki wyremontowanych dróg w Gminie Bargłów Kościelny oraz w Gminie Nowinka. Trwają również intensywne prace na wielu ulicach powiatowych w Augustowie i rozpoczyna się remont ul. Turystycznej.

Ponadto ku końcowi zbliża się realizacja inwestycji na powiatowej ul. Saperów w Lipsku. Kompleksowa przebudowa obejmuje całą długość ulicy (1,43 km). Obecnie wykonywane są już warstwy bitumiczne jezdni. Wszystkie główne prace zostaną zakończone do końca bieżącego miesiąca. Koszt tego zadania przekracza 4,7 mln zł, w tym przyznane dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” wynosi 1,7 mln zł, a po 1,5 mln zł będzie pochodziło z budżetu Powiatu Augustowskiego i Gminy Lipsk.

Ponadto na terenie Gminy Lipsk w dniu wczorajszym wykonano nawierzchnię bitumiczną na odcinku drogi powiatowej Nr 1239B Rakowicze – Lichosielce w miejscowości Rakowicze o długości 0,65 km. Trwa jeszcze prace dotyczące uzupełniania poboczy. Koszt robót w wysokości 159 000,00 zł został pokryty w całości ze środków Powiatu Augustowskiego.

Roboty drogowe w Powiecie Augustowskim - fot. 1 Rakowicze Roboty drogowe w Powiecie Augustowskim - fot. 2 ul. Saperów Lipsk

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści