O służbie zdrowia na Konwencie Powiatów

O służbie zdrowia na Konwencie Powiatów

21 września w Siemiatyczach odbyło się wspólne posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Podlaskiego z dyrektorami szpitali powiatowych. Powiat Augustowski podczas spotkania reprezentowali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski i Danuta Zawadzka – Dyrektor SP ZOZ w Augustowie. Tematem posiedzenia z udziałem przedstawicieli Podlaskiego Oddziału NFZ na czele z dyr. Maciejem Olesińskim była sytuacja finansowa szpitali w bieżącym roku.

Zarówno starostowie, jak i dyrektorzy szpitali wyrazili swoje zaniepokojenie sposobem opłacania realizowanych procedur medycznych oraz sposobem realizacji mających wkrótce nastąpić podwyżek wynagrodzeń. NFZ nie zapewnił środków na pokrycie pochodnych pracodawcy. Nie możemy się z tym zgodzić. Skąd mamy wziąć dodatkowe środki na podwyżki, które pracownikom słusznie się należą – alarmowali starostowie i dyrektorzy. Jeśli będą pochodzić z budżetów szpitali, to one znów zaczną się zadłużać, jeśli z budżetów powiatów, to będzie to rodziło konieczność ograniczenia inwestycji, m.in. w służbie zdrowia.

Dyr. Olesiński zapewnił, że niedługo zapadną w tym zakresie decyzje, które w jakimś stopniu przyczynią się do złagodzenia problemu. Oczekujemy na szczegóły.

O służbie zdrowia na Konwencie Powiatów

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści