Dzień Sportu” na Orliku

W niedzielę 9 września Orlik przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym dołączył do grona 500 obiektów sportowych w całej Polsce, gdzie odbył się „Ogólnopolski Dzień Sportu”. Akcja ma na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            W tym roku gościem honorowym imprezy w Augustowie była mistrzyni świata i mistrzyni Europy, dwukrotna olimpijka – Edyta Dzieniszewska. Nasza mistrzyni przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich uczestników. Następnie odbył się turniej gier i zabaw ruchowych – różnych form wyścigów, konkursów i gier sportowych. Przeprowadzono także turniej rzutów do kosza i zawody w przeciąganiu liny.

Na zakończenie rozegrano międzypokoleniowy turniej piłki nożnej, w którym reprezentacje stanowiły drużyny dzieci, młodzieży i dorosłych. W drużynie dorosłych zagrała nawet Edyta Dzieniszewska, zespół dzieci składał się z zawodników Akademii Piłkarskiej Sparta, a drużyna młodzieży – to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

       Wyniki zaskoczyły wszystkich, ponieważ to najmłodsi w składzie: Patryk Sagun, Łukasz Solecki, Rafał Szybajło, Kacper Karbowski, Kacper Prostko, Bartosz Brankiewicz, Adam Woroniecki, Adam Salik i Jakub Kopiczko odnieśli zwycięstwo, pokonując młodzież 7:1, a dorosłych 2:1.

        Wszyscy uczestnicy „Dnia Sportu” otrzymali upominki i nagrody oraz piłkę z autografem Edyty Dzieniszewskiej.

Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku

Fot. ACE