Dzień Sportu” na Orliku

Dzień Sportu” na Orliku

W niedzielę 9 września Orlik przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym dołączył do grona 500 obiektów sportowych w całej Polsce, gdzie odbył się „Ogólnopolski Dzień Sportu”. Akcja ma na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            W tym roku gościem honorowym imprezy w Augustowie była mistrzyni świata i mistrzyni Europy, dwukrotna olimpijka – Edyta Dzieniszewska. Nasza mistrzyni przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich uczestników. Następnie odbył się turniej gier i zabaw ruchowych – różnych form wyścigów, konkursów i gier sportowych. Przeprowadzono także turniej rzutów do kosza i zawody w przeciąganiu liny.

Na zakończenie rozegrano międzypokoleniowy turniej piłki nożnej, w którym reprezentacje stanowiły drużyny dzieci, młodzieży i dorosłych. W drużynie dorosłych zagrała nawet Edyta Dzieniszewska, zespół dzieci składał się z zawodników Akademii Piłkarskiej Sparta, a drużyna młodzieży – to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

       Wyniki zaskoczyły wszystkich, ponieważ to najmłodsi w składzie: Patryk Sagun, Łukasz Solecki, Rafał Szybajło, Kacper Karbowski, Kacper Prostko, Bartosz Brankiewicz, Adam Woroniecki, Adam Salik i Jakub Kopiczko odnieśli zwycięstwo, pokonując młodzież 7:1, a dorosłych 2:1.

        Wszyscy uczestnicy „Dnia Sportu” otrzymali upominki i nagrody oraz piłkę z autografem Edyty Dzieniszewskiej.

Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku Dzień Sportu” na Orliku

Fot. ACE

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści