Hospicjum to też życie

Hospicjum to też życie

12 czerwca w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie odbył się piknik dla pacjentów z augustowskiego hospicjum.

Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Maryla Gniedziejko – pielęgniarka, koordynatorka hospicyjnego wolontariatu. Część artystyczna, przygotowana przez dzieci i młodzież augustowskich szkół, sprawiła, że na twarzach pacjentów zagościły: radość i uśmiech. Zaangażowanie wszystkich szkół i czas poświęcony drugiemu człowiekowi, okazały się bezcenne, dały uczucie szczęścia tym, którzy tak bardzo czekają i potrzebują chwili, by cieszyć się razem z innymi.

Radością pacjentów cieszyli się również Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski oraz Wiesława Zofia Jedlińska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, którzy od początku do końca towarzyszyli we wspólnej zabawie. Starosta skierował wiele ciepłych słów do podopiecznych hospicjum oraz podziękował personelowi za ciężką pracę i miłość okazywaną drugiemu człowiekowi. Udział w uroczystościach wziął także Wojciech Walulik – Burmistrz Augustowa.

Red.

Piknik w HospicjumPiknik w Hospicjum

Fot. K.Batus

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści