Dni otwarte w szkołach średnich

Już wkrótce absolwenci gimnazjów zdecydują, gdzie będą kontynuować naukę. Jednak zanim rozpocznie się nabór, uczniowie mogą odwiedzić augustowskie szkoły i przekonać się jak szeroką ofertę dla nich przygotowały.

Postępowanie rekrutacyjne do szkół średnich rozpocznie się 7 maja. Termin składania wniosków o przyjęcie do szkół upłynie 22 czerwca o godz. 15.00. W Augustowie, podobnie jak w ubiegłych latach, przeprowadzony zostanie nabór elektroniczny.

Aby ułatwić młodym ludziom podjęcie decyzji, augustowskie placówki edukacyjne organizują w dniach 23 – 24 kwietnia dni otwarte. W tym czasie będzie można zwiedzić budynki szkół, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z ofertą kształcenia na nowy rok szkolny, a także z bogatą paletą zajęć pozalekcyjnych, jaką zapewniają poszczególne placówki. Każdego dnia augustowskie szkoły ponadgimnazjalne będą czekały na uczniów od godz. 8.30.

Zachęcamy młodych mieszkańców do wyboru szkół na terenie naszego Powiatu. Augustowskie szkoły średnie należą do najlepszych w regionie, co potwierdzają krajowe i wojewódzkie rankingi oraz przyznawane certyfikaty. Oprócz zajęć edukacyjnych oferowany jest też szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, m.in. w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Natomiast uczniowie spoza Augustowa, mogą zamieszkać w nowocześnie wyposażonej i urządzonej Bursie Międzyszkolnej.

Red.