Młodzi Aktorzy ciągle grają!

Młodzi Aktorzy ciągle grają!

XVI Powiatowy Konkurs Młodego Aktora

19 marca 2018 r. odbył się już XVI Powiatowy Konkurs Młodego Aktora, organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie (panie Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko) pod patronatem Starosty Powiatu Augustowskiego – Jarosława Szlaszyńskiego.

W konkursie wzięło udział trzydzieścioro reprezentantów szkół powiatu augustowskiego, którzy ubiegali się o tytuł najlepszego aktora oraz recytatora poezji Zbigniewa Herberta.

Tym razem nagroda specjalna przeznaczona była dla uczestników prezentujących w pierwszym etapie twórczość poety, którego rok aktualnie obchodzimy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych tę nagrodę zdobyła uczennica II LO w Augustowie, natomiast na  poziomie szkół gimnazjalnych oraz 7. klas szkoły podstawowej –  uczennica Gimnazjum nr 4 w Augustowie.

Natomiast w efekcie trzech etapów konkursu na poziomie szkół średnich główną nagrodę zdobyła uczennica z I LO w Suwałkach, Nagrody publiczności i II miejsce zdobyli: uczeń I LO w Augustowie i uczennica II LO w Augustowie. Natomiast III miejsce przypadło w udziale uczennicy I LO w Augustowie i  uczennicy II LO w Augustowie.

Odnotujmy pozostałe sukcesy uczestników: wśród gimnazjalistów na pierwszym miejscu uplasowała się uczennica Gimnazjum nr 4. II miejsce zajęły również reprezentantki Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Augustowie a III – reprezentant Szkoły Podstawowej nr 3.

Wyróżnieniami w obu grupach wiekowych komisja nagrodziła: uczennicę Szkoły Podstawowej w Sztabinie, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie, uczennicę Gimnazjum w Białobrzegach oraz uczennicę II LO w Augustowie.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie :  Ewa Chodacz, Jan Saczko, Paweł Leszkowicz (kategoria szkół ponadgimnazjalnych) oraz Jadwiga Dzienis, Wioletta Czokajło,  Bartosz Świerkowski (kategoria gimnazjów).

Fundatorami nagród byli: Starosta Powiatu Augustowskiego, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, Bartosz Świerkowski – reprezentujący Klub Filmowy „Kinochłon” oraz organizatorki konkursu Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko.

Z ramienia organizatorów nad przebiegiem konkursu czuwały uczennice I LO. W trakcie imprezy odbył się instruktarz  dotyczący sposobu wykonania etiudy teatralnej (Paweł Leszkowicz). Teatr Res Humanae po raz pierwszy wystąpił w pokazie przedpremierowym spektaklu „Kopciuch” na podstawie dramatu Janusza Głowackiego. Na prezentację przedstawienia w całości zaprasza szerszą publiczność we wtorek 27 marca 2018 r. (godz. 16.10, sala teatralna I LO). Sztuka w atrakcyjnej formie podejmuje trudny temat relacji między światem młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

(pb)

XVI Powiatowy Konkurs Młodego Aktora

Fot. ZSO

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści