Wspaniała młodzież z naszego Powiatu

Wspaniała młodzież z naszego Powiatu

9 marca w  Zespole Szkół Technicznych im. Gen. I. Prądzyńskiego w Augustowie odbyły się  eliminacje powiatowe w ramach XXIV Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Ideą Konkursu jest nagradzanie młodzieży szczególnie zaangażowanej w bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka. W tegorocznej edycji Konkursu o miano laureata „Ósemki” mogli ubiegać się uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej, klas drugich i trzecich gimnazjum i szkół średnich.  Jury w składzie: Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski, Monika Korzun – pedagog w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Dorota Dzieniszewska – pedagog w Zespole Szkół Technicznych, Alina Dobrowolska – Bichuń – Wicedyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych i Halina Szulewska – przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród nas,” zapoznało się z opisami pracy wolontaryjnej kandydatów, zawartymi w Kartach Uczestnictwa oraz z załączonymi do nich rekomendacjami. Podczas eliminacji każdy z uczestników zaprezentował komisji swoją kandydaturę i osiągnięcia w sferze wolontariatu.

Uczestnikom eliminacji przyznano tytuły laureata. W tym zaszczytnym gronie znalazły się: Karolina Malinowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie, Bartosz Łosiński – II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, Ewa Chomiczewska – Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku, Kinga Zalewska – Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Armii Krajowej w Augustowie, Izabela Danilczyk – Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku, Weronika Danilczyk – Gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w  Lipsku.

Jury najwyżej oceniło działalność Ewy Chomiczewskiej, uczennicy klasy trzeciej gimnazjum, która mimo młodego wieku przejawia bardzo dojrzałą postawę prospołeczną. Jest osobą niezwykle kreatywną, pomysłową, pracowitą, a przede wszystkim wrażliwą na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka. Dokonując wyboru, członkowie jury zwrócili uwagę na jej szczególne zaangażowanie w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów oraz na jej konsekwencję w realizacji podejmowanych działań. Ewa będzie reprezentowała Powiat Augustowski w eliminacjach ogólnopolskich Konkursu, organizowanych w kwietniu w Warszawie oraz podczas czerwcowego Finału Konkursu w Trzebiatowie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Wspaniała młodzież z naszego PowiatuWspaniała młodzież z naszego Powiatu Wspaniała młodzież z naszego Powiatu

Fot. ZST

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści