Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2018

Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2018

Dzień 27-go lutego br. był ostatnim dniem pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 1 w Augustowie. Tego dnia, zgodnie z harmonogramem pracy komisji przystąpiły do kwalifikacji Panie, zarówno te, które miały prawny obowiązek a także ochotniczki, w tym uczestniczki szkolenia w ramach Legii Akademickiej.

Badania lekarskie prowadzone przez komisję lekarską potwierdziły dobry stan zdrowia mieszkańców miasta i powiatu augustowskiego. Młodzi ludzie wykazali zainteresowanie terytorialną służbą wojskową (tsw) oraz służbą przygotowawczą. Część z nich deklarowało, że w najbliższym czasie złoży w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Suwałkach wnioski o powołanie do tych form ochotniczej służby wojskowej.

Podczas uroczystego zakończenia Kwalifikacji Wojskowej 2018 w powiecie augustowskim, w imieniu Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach za pracę członkom Komisji podziękował oraz wręczył symboliczne upominki Szef Wydziału Rekrutacji mjr Wiesław Jankowski.

Informacje na temat służby przygotowawczej, tsw oraz innych ochotniczych form służby wojskowej można uzyskać w siedzibie WKU w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 21A (tel. 261-347-357).

Tekst: mjr Wiesław Jankowski
Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2018

Fot. WKU w Suwałkach

 

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści