Nauczyciel na medal

Sukces naszej nauczycielki Katarzyny Witkowskiej –Skowrońskiej w wojewódzkim finale plebiscytu „NAUCZYCIEL NA MEDAL” organizowanego przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny.

Pani Katarzyna Witkowska-Skowrońska od 2000 roku jest nauczycielem języka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie.  Pełna pasji, zaangażowania i poświęcenia dla uczniów, zawsze mająca dla nich czas i wiele cierpliwości. Wymagająca !!!, bo wychodząca z założenia, że rolą dobrego dydaktyka jest przygotowanie do egzaminu dojrzałości, sprawnej komunikacji oraz rozwoju ścieżki zawodowej, która bez znajomości języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest niemożliwa. Jej wychowankowie doceniają to, zwłaszcza po kilku latach od matury. Filolog angielski, ale nie teoretyk języka, dzięki czasowi spędzanemu w Anglii od najmłodszych lat. Pobyt na Wyspach to wakacje połączone z poszukiwaniem materiałów dla uczniów, a efekt – walizka pełna pomocy dydaktycznych i satysfakcja z dobrze spełnionej misji, a to wszystko  z myślą o swoich  uczniach. Motywujący nauczyciel i motywowani uczniowie to efektywny proces dydaktyczny i jak się okazuje uczniowie i ich rodzice potrafili to docenić, czego dowodem jest zajęcie I miejsce najpierw w powiecie, a potem I miejsca w województwie w kategorii nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej.

Uroczysta gala wręczenia medalu odbyła się 9 grudnia 2017 roku w Wyższej Szkole Finansów i  Zarządzania w Białymstoku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz  wytrwałości!

Społeczność szkolna ZSO

Nauczyciel na medal Nauczyciel na medal

Fot. ZSO