Rekordowa kwesta na augustowskim cmentarzu

Rekordowa kwesta na augustowskim cmentarzu

Już po raz dziewiąty, w dniu Wszystkich Świętych, na augustowskim cmentarzu odbyła się kwesta, z której środki są przeznaczane na renowację zabytkowych pomników.

Dzięki ofiarności darczyńców i wielkiej pracy wolontariuszy, którym nie przeszkodził deszcz, ani przenikliwe zimno, padł kolejny rekord – zebrano 14.782,61 zł! Wśród licznej grupy kwestujących wolontariuszy była Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski, Marcin Kleczkowski – Radny Rady Powiatu w Augustowie, Zbigniew Kaszlej – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, a także wiele innych osób.

Efekty prac renowacyjnych, czynionych na augustowskiej nekropolii od 2009 r., kiedy miała miejsce pierwsza kwesta, zostały wyeksponowane na wystawie przy bramie głównej cmentarza. Pozwalają one porównać, jak było wcześniej.

Organizatorami tegorocznej zbiórki byli: Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie, II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie oraz Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

Red.

kwesta na augustowskim cmentarzu kwesta na augustowskim cmentarzu kwesta na augustowskim cmentarzu kwesta na augustowskim cmentarzu kwesta na augustowskim cmentarzu

Fot. W.Kaszlej

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści