Podziękowanie za posługę pasterską

Podziękowanie za posługę pasterską

W sobotę 7 października w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej Ksiądz Biskup Romuald Kamiński celebrował uroczystą Mszę Świętą w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic”. W tym dniu na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski została podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Szacuje się, że w akcji wzięło udział około miliona osób.

– Jest to inicjatywa ludzi świeckich – powiedział biskup Kamiński w Studzienicznej. – Ten potencjał wiary drzemiący w zwykłych ludziach można porównać do budzącego się olbrzyma, który daje nadzieję na dobrą przyszłość.

Była to również doskonała okazja do złożenia Księdzu Biskupowi gratulacji w związku z nominacją na Biskupa Koadiutora Diecezji Warszawsko-Praskiej. Decyzja Stolicy Apostolskiej stała się powodem do dumy dla całej naszej społeczności, że do tak ważnych i odpowiedzialnych zadań wybrany został Pasterz i wyjątkowy człowiek, który pochodzi z Powiatu Augustowskiego.

Na czele delegacji samorządowców stanął Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, który w  imieniu władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych złożył Księdzu Biskupowi gratulacje i podziękowania za dwunastoletnią posługę pasterską w Diecezji Ełckiej. Wraz z Katarzyną Beatą Sturgulewską – Wicestarostą Augustowskim wręczył Medal Zarządu Powiatu w Augustowie „Za zasługi dla Powiatu Augustowskiego”, a także obraz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego – matki wszystkich augustowskiej kościołów.

Księże Biskupie, za to, że zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie we wszelkich inicjatywach podejmowanych na rzecz Powiatu Augustowskiego, a także za ciepłe słowa i życzliwość – z całego serca dziękujemy i życzymy sił do owocnego pełnienia powierzonych zadań.

Red.

Ksiądz Biskup Romuald Kamiński

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści