Szlakiem rowerowym na Białoruś

Szlakiem rowerowym na Białoruś

W piątek 29 września w Augustowie odbyło się kolejne posiedzenie polsko-białoruskiej grupy roboczej, która odpowiedzialna jest m.in. za promocję i rozwój Kanału Augustowskiego. Powiat Augustowski w tej grupie reprezentuje Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, który brał także udział w posiedzeniu.

W trakcie spotkania Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Wiktor Liskowicz – Wicegubernator Obwodu Grodzieńskiego podpisali porozumienie o utworzeniu szlaku pieszo-rowerowego wzdłuż Kanału Augustowskiego – AugustVelo. Będzie to przedłużenie Wschodniego Szlaku Rowerowego GreenVelo, który w Mikaszówce (Gmina Płaska) skręca na północ w stronę Wigier. Dlatego w tej miejscowości rozpocznie się planowana trasa rowerowa, którą będzie można dojechać do Grodna, natomiast w przyszłości planowane jest przedłużenie szlaku z Niemnowa (Białoruś) do Druskiennik (Litwa).

– Stworzymy wspólny szlak pieszo-rowerowy wzdłuż Kanału Augustowskiego – powiedział Bogdan Dyjuk. – Chcemy, by Kanał Augustowski był rozpoznawalną marką nie tylko w regionie, ale także poza granicami naszego kraju.

Na nowym szlaku powstanie mała infrastruktura: m.in. miejsca odpoczynku wyposażone w ładowarki telefonów, rowerów elektrycznych oraz narzędzia do podstawowej naprawy rowerów. Szlak ma być gotowy przed przyszłorocznym sezonem turystycznym. Umożliwi on turystom poznanie atrakcji Kanału Augustowskiego po obu stronach granicy.

Red.

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści