Kontynuacja przebudowy ulicy 3 Maja

Kontynuacja przebudowy ulicy 3 Maja

We wtorek 18 lipca w Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie umowy na przebudowę drugiego etapu ulicy 3 Maja, obejmującego odcinek od ulicy Hożej do Ronda Marconiego. W obecności Jarosława Szlaszyńskiego – Starosty Augustowskiego i Katarzyny Beaty Sturgulewskiej – Wicestarosty Augustowskiego umowę podpisali: Wojciech Nowak – Prezes firmy Ekodrom Sp. z o.o. i Daniel Hiero – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie. W spotkaniu uczestniczył także Piotr Nowak – współwłaściciel przedsiębiorstwa Ekodrom. Wartość zadania wynosi ponad 2,2 mln zł, a środki finansowe pochodzą z budżetu Powiatu Augustowskiego i Miasta Augustowa.

– Przebudowywany odcinek będzie utrzymany w charakterze wykonanej w ubiegłym roku części od ulicy ks. Ściegiennego do ulicy Hożej – mówi starosta Jarosław Szlaszyński. – Na jezdni zostanie położona nawierzchnia bitumiczna, chodniki będą wykonane z kostki betonowej, a zatoki parkingowe z kostki granitowej. Zamontowane zostaną stylowe lampy, dodaje starosta.

Prace na ulicy 3 Maja rozpoczną się po zakończeniu sezonu turystycznego 4 września, a zakończą 30 listopada.

– W związku z realizacją przebudowy tej głównej ulicy miasta nie zabraknie utrudnień, zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego, szczegółowe informacje podamy pod koniec sierpnia – informuje starosta. – Liczymy na zrozumienie wszystkich użytkowników ulicy i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.

Kontynuacja przebudowy ulicy 3 Maja

Fot. M.Chodacz

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści