150 – lecie wsi Gabowe Grądy i Bór

150 – lecie wsi Gabowe Grądy i Bór

150 lat temu przedstawiciele Staroobrzędowców osiedlili się w podaugustowskiej osadzie – Gabowych Grądach. Z tej okazji16 lipca wsi Gabowe Grądy i Bór obchodziły swój jubileusz.

W obchodach uczestniczyli mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście. Powiat Augustowski reprezentował Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji mieszkańców wsi. Po mszy Mieczysław Kapłanow – Przewodniczący Komitetu Obchodów 150 – lecia wsi Gabowe Grądy i Bór wraz z Krystyną Łukianow – najstarszą parafianką urodzoną we wsi Gabowe Grądy odsłonił obelisk wykonany z kamieni i krzyża z dwiema tablicami pamiątkowymi.

Następnie Przewodniczący Komitetu zaprosił Starostę Jarosława Szlaszyńskiego oraz Wójta Gminy Augustów – Zbigniewa Buksińskiego o wspólne posadzenie dębu. Po części oficjalnej wszyscy mieszkańcy i zaproszeni goście udali się do świetlicy w Borze, gdzie została zaprezentowana historia wsi przygotowana w oparciu o stare pamiątkowe fotografie.

Uroczystość zakończył słodki poczęstunek – 15 kilogramowy tort udekorowany okolicznościowym napisem.

150 – lecie wsi Gabowe Grądy i Bór 150 – lecie wsi Gabowe Grądy i Bór150 – lecie wsi Gabowe Grądy i Bór 150 – lecie wsi Gabowe Grądy i Bór

Fot. Organizatorzy

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści