Z wizytą w Brasławiu

Z wizytą w Brasławiu

Na zaproszenie Ambasady RP w Mińsku i Brasławskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego w dniach 27-28 maja Województwo Podlaskie uczestniczyło w pikniku „Żagle Brasławia”. Piknik zorganizowany został w związku z inauguracją szkółki żeglarskiej sfinansowanej w ramach Polskiej Pomocy – projektów rozwojowych finansowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Przewodniczącym delegacji polskiej był Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Powiat Augustowski podczas wyjazdu reprezentował Andrzej Zarzecki – Członek Zarządu oraz Jarosław Kwiecień – Dyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie. Uczestnicy polskiej delegacji mieli okazję wziąć udział m.in.: we mszy świętej w intencji Polaków, połączonej z koncertem polskiego zespołu pieśni i tańca, apelu Bohaterów Polskiej Pamięci, a także w koncercie galowym „Gościnność bez granic” z udziałem zespołów z Białorusi, Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii i Armenii.

W ramach pikniku zostało przygotowane stoisko z szeregiem atrakcji przybliżających walory naszego regionu, w tym Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

W 2016 roku zostało podpisane porozumienie o partnerskiej współpracy pomiędzy Powiatem Augustowskim a Rejonem Brasławskim na Białorusi. W bieżącym roku Zespół Placówek Młodzieżowych w Augustowie zostanie zaangażowany w realizację szkoleń dla białoruskich instruktorów w nowo powstałej szkółce żeglarskiej w Brasławiu. Będzie to kolejny krok na rzecz aktywnej współpracy między Powiatem Augustowskim a Rejonem Brasławskim.

Wizyta w Brasławiu Wizyta w Brasławiu

Wizyta w Brasławiu

Fot. www.wrotapodlasia.pl

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści