Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących triumfatorami XV Powiatowego Konkursu Młodego Aktora

20 marca 2017 odbył się jubileuszowy, bo już XV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora, organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących (Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko) pod patronatem Starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Tym razem nagroda specjalna przeznaczona była dla uczestników, którzy w pierwszym etapie prezentowali twórczość zmarłej 20 lat temu znakomitej poetki, autorki tekstów wielu przebojów muzycznych Agnieszki Osieckiej. Także w etapie finałowym dwuosobowe zespoły miały za zadanie zinterpretować scenicznie wylosowany fragment tekstu Agnieszki Osieckiej, z czego zrodziły się niezwykle interesujące i twórcze prezentacje.

Zarówno w kategorii gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W liceum główną nagrodę zdobyła uczennica z I LO, wśród gimnazjalistów na pierwszym miejscu uplasowały się dwie uczennice z Gimnazjum nr 4. Nagrodę publiczności i III miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył uczeń I LO. Natomiast drugie miejsce w tej kategorii wiekowej przypadło w udziale reprezentantom II LO. W kategorii gimnazjów tę nagrodę zdobyła uczennica z Gimnazjum nr 2, którą jury nagrodziło także wyróżnieniem. Odnotujmy pozostałe sukcesy uczestników: II miejsce zajęła reprezentantka Gimnazjum w Sztabinie, a III – Gimnazjum nr 3. Wyróżnienia ponadto uzyskały: uczennica z Gimnazjum nr 3, uczennica z Gimnazjum w Białobrzegach oraz uczennica  z Gimnazjum w Sztabinie.

Uczestników oceniało niezależne jury. Fundatorami nagród i okolicznościowych przypinek byli: Starostwo Powiatowe w Augustowie, Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie.

W trakcie konkursu odbyły się krótkie warsztaty na temat posługiwania się rekwizytem w grze scenicznej prowadzone przez Ewę Chodacz. Teatr Res Humanae po raz pierwszy wystąpił z fragmentami nowego spektaklu „Mały Książę”, na którego prezentację w całości zaprasza szerszą publiczność w końcu marca.

Bożena Bendig

Angelika Pomichter i Rafał WyganowskiGabriela Wojtulewicz i Rafał SujataEmilia Kowalewska i Bartosz Łosiński w scenie finałowej

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora