Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących triumfatorami XV Powiatowego Konkursu Młodego Aktora

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących triumfatorami XV Powiatowego Konkursu Młodego Aktora

20 marca 2017 odbył się jubileuszowy, bo już XV Powiatowy Konkurs Młodego Aktora, organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących (Bożena Bendig i Elżbieta Klekotko) pod patronatem Starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Tym razem nagroda specjalna przeznaczona była dla uczestników, którzy w pierwszym etapie prezentowali twórczość zmarłej 20 lat temu znakomitej poetki, autorki tekstów wielu przebojów muzycznych Agnieszki Osieckiej. Także w etapie finałowym dwuosobowe zespoły miały za zadanie zinterpretować scenicznie wylosowany fragment tekstu Agnieszki Osieckiej, z czego zrodziły się niezwykle interesujące i twórcze prezentacje.

Zarówno w kategorii gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W liceum główną nagrodę zdobyła uczennica z I LO, wśród gimnazjalistów na pierwszym miejscu uplasowały się dwie uczennice z Gimnazjum nr 4. Nagrodę publiczności i III miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył uczeń I LO. Natomiast drugie miejsce w tej kategorii wiekowej przypadło w udziale reprezentantom II LO. W kategorii gimnazjów tę nagrodę zdobyła uczennica z Gimnazjum nr 2, którą jury nagrodziło także wyróżnieniem. Odnotujmy pozostałe sukcesy uczestników: II miejsce zajęła reprezentantka Gimnazjum w Sztabinie, a III – Gimnazjum nr 3. Wyróżnienia ponadto uzyskały: uczennica z Gimnazjum nr 3, uczennica z Gimnazjum w Białobrzegach oraz uczennica  z Gimnazjum w Sztabinie.

Uczestników oceniało niezależne jury. Fundatorami nagród i okolicznościowych przypinek byli: Starostwo Powiatowe w Augustowie, Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie.

W trakcie konkursu odbyły się krótkie warsztaty na temat posługiwania się rekwizytem w grze scenicznej prowadzone przez Ewę Chodacz. Teatr Res Humanae po raz pierwszy wystąpił z fragmentami nowego spektaklu „Mały Książę”, na którego prezentację w całości zaprasza szerszą publiczność w końcu marca.

Bożena Bendig

Angelika Pomichter i Rafał WyganowskiGabriela Wojtulewicz i Rafał SujataEmilia Kowalewska i Bartosz Łosiński w scenie finałowej

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora

Konkurs Młodego Aktora

 

Drukuj (otwiera nowe okno)
Przejdź do treści